„A mi sokszínű kertünk.” A kampány zárása és tapasztalatai

„A mi sokszínű kertünk.” A kampány zárása és tapasztalatai

Kerti körkép elnevezésű, a környezetvédelemhez és a fenntarthatósághoz kötődő cikksorozatunkban gyakran hivatkoztunk „A mi sokszínű kertünk” című kezdeményezésre. A felhívás célja az volt, hogy a pályázók a saját kiskertük határain belül tapasztalhassák meg az élőlények és életközösségek számtalan kapcsolatát, a biodiverzitás jelentőségét. A program november közepén lezárult, eredményeinek ismertetésébe pedig mi is bekapcsolódunk. A mi…

Kerti körkép IX. A takarítási világnap

Kerti körkép IX. A takarítási világnap

Idén a röszkei Beretzk Péter Klubbal pályázatot nyertünk a múzeumkert biodiverzitás jegyében történő fejlesztésére. Ez utóbbi törekvés azonban tőlünk függetlenül is hasznos és szükséges. Akár több hektáron gazdálkodunk, akár egy apró hobbykertet ápolunk, már nem hagyhatjuk figyelmen kívül a Föld segélykiáltásait. A Kerti körképben időnként módszertani tippeket, programterveket osztunk majd meg, hogy minél többen haladhassunk…

Bolgárkertészetek. Innováció a zöldségtermesztésben

Bolgárkertészetek. Innováció a zöldségtermesztésben

Ahogy a gépesítés bevezetése alapjaiban alakította át a mezőgazdasági szektort, úgy változtatta meg a kézi munkával történő zöldségtermesztést a bolgárkertészetek megjelenése. A Balkánról érkező kertészdinasztiák pedig a Dél-Alföldön kiváló közeget találtak újításaik alkalmazásához. Török eredet, bolgár közvetítés, magyar kertészetek A bolgárkertészetek hazai meghonosítói értelemszerűen a bolgárok voltak, viszont felmerül a kérdés, hogy ők miként tettek…